Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

16-FRIS-IS-IN gaat weer van start

19 oktober 2011    Zuidhorn-nieuws
Jongeren worden uitgenodigd de 16-fris-is-in-afspraak te maken. Deze actie is erop gericht om op een vriendelijke en positieve manier de startleeftijd van alcoholgebruik onder jongeren uit te stellen.

De afspraak
Jongeren van 12 tot en met 15 jaar krijgen de uitnodiging om de “16-fris-is-in-afspraak” te maken. Deze afspraak maken zij met zichzelf en met een preventiefunctionaris van Verslavingszorg Noord-Nederland (VNN), Voorlichting & Preventie. De afspraak die zij maken bestaat uit: een jaar

lang fris drinken (en geen alcohol)

vrienden aanmoedigen fris te drinken (en geen alcohol)

anderen geen alcohol aanbieden.

De afspraak maken ze voor de duur van 1 jaar, uiteraard vraagt VNN aan het eind van het jaar aan de deelnemende jongeren de afspraak met een jaar te verlengen.

Afspraak maken in de bibliotheek
De jongeren kunnen in een bibliotheek langskomen om de afspraak te maken. Ze krijgen hun eigen speciale 16-fris-is-in-foto. Verder kunnen ze nog het spiegelspel spelen en voor de ouders zijn er diverse folders aanwezig. Als bewijs van deelname krijgen de jongeren een certificaat thuis gestuurd.

Deelnemende bibliotheken
Jongeren kunnen alleen, samen met vrienden of met hun ouders tussen 15.00 en 17.00 uur terecht op onderstaande data en adressen:
Bibliotheek Grijpskerk - maandag 31 oktober

Bibliotheek Zuidhorn - donderdag 3 november

Bibliotheek Oldehove - woensdag 9 november

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Meedoen aan de voorstelling Aan Boord van Gronings Vuur Westerkwartier

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Gezocht: jonge dansers, Spelers voor rol als bus-host/gastheer, Zangers
Lees verder →
Summerproat (21)

Dichtclub Westerkwartier op Summerproat: van woorden tot gedichten

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Leden van Dichtclub Westerkwartier gaan tijdens Summerproat op donderdag 25 juni, bij Borg Nienoord, woorden verzamelen
Lees verder →