Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

16-10-07 Stampei over woningbouw in buitendorpen

16 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
grootegast - De Handelsvereniging en de Vereniging voor Industrie en Dienstverlenende Bedrijven zetten alles op alles om te voorkomen dat de ontwikkeling van het RoblesPark fase 2 en 3 in Grootegast wordt

grootegast -
De Handelsvereniging en de Vereniging voor Industrie en Dienstverlenende Bedrijven zetten alles op alles om te voorkomen dat de ontwikkeling van het RoblesPark fase 2 en 3 in Grootegast wordt uitgesteld ten behoeve van woningbouw in Oldekerk en Opende. Ze vrezen dat het stilleggen van de woningbouw de nekslag betekent voor de leefbaarheid van het hoofddorp.

John Gerritsen van de Handelsvereniging en Frans Hoeksema van de Bedrijvenvereniging stellen in een open brief aan de raad klip en klaar geen boodschap te hebben aan de kalmerende woorden die de wethouder en enkele raadsleden inmiddels in de richting van de inwoners hebben uitgesproken. Hoeksema noemt het vier kolommen tellende ingezonden stuk in huis-aan-huisblad Het Westerkwartier, waarin VVD-fractievoorzitter Gert van Werven uitlegt waarom het schuiven met woningen een voortreffelijk idee is, zelfs het leggen van een dwaalspoor. "Dit wekt de indruk dat de coalitiefracties heel veel hebben te verbergen. Dan denk ik vooral aan hun eigen falen ten overstaan van het college."

De brief aan de raadsleden is een ultieme poging om het tij te keren. Want de beide verenigingsvoorzitters denken gezien het verloop van de afgelopen raadsvergadering dat het anders een hamerstuk wordt. "We waren erg verbaasd dat de raad alles wat de wethouder zei voor zoete koek aannam. Tijdens de raadsvergadering deelde verantwoordelijk wethouder Van der Sluis mee dat er afspraken waren gemaakt met de projectontwikkelaar van Kroonsfeld. Waarom stelde u als raadsleden toen op dat moment geen vragen?"

Als klap op de vuurpijl vertelt Van der Sluis in huis-aan-huisblad de Streekkrant dat de provincie de verklaring van geen bezwaar al heeft afgegeven voor de uitgifte van kavels in Kroonsfeld in Oldekerk ten koste van Grootegast."Dit laat ons geen andere conclusie dan dat het college zonder toestemming van u als raad al heeft beslist en zelfs alles al heeft geregeld. Wij hebben geen verstand van politiek, maar is dit geen minachting van de raad, de kiezers en de inwoners van het dorp Grootegast?"

Beide voorzitters hebben absoluut geen vertrouwen meer in het gemeentebestuur van Grootegast. "Bij het overgrote deel van de raadsleden bespeuren wij geen enkele echte betrokkenheid meer bij het hoofddorp Grootegast."

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Albert heijn Mollematocht 2026

Supermarkt in Zuidhorn ontruimd

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
na melding van vreemde geur
Lees verder →
Parasol tuin

Zo richt je een tuin in die ook in het noorden écht lekker zit

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn of het Westerkwartier woont, heeft vaak iets wat veel Randstedelingen missen: ruimte.
Lees verder →
Mollematocht 2026 (22)

Mollematocht; Tot volgend jaar? “daarover is nog geen besluit gevallen”

19 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
“Fanclub” Bauke stond weer klaar in Zuidhorn
Lees verder →