Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

16-10-07 Slagboom voor bedrijventerrein Grijpskerk

16 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Het oudste deel van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk wordt sinds maandag vanaf 's avonds tien uur tot 's morgens zes uur afgesloten met een slagboom. Het attribuut gaat open

grijpskerk -
Het oudste deel van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk wordt sinds maandag vanaf 's avonds tien uur tot 's morgens zes uur afgesloten met een slagboom. Het attribuut gaat open voor automobilisten. Maar dat gebeurt pas nadat het kenteken met een camera is geregistreerd. De videobeelden die in beginsel twee weken worden bewaard, kunnen door politie en justitie worden gebruikt bij het opsporen van daders als zich een delict heeft voorgedaan. Doel is op deze manier de criminaliteit tegen te gaan.

Burgemeester Bertus Fennema en wethouder Koos Wiersma stelden de slagboom maandagmiddag in gebruik. Fennema verwacht veel heil van deze vorm van beveiliging. "Van de preventieve werking die hier van uitgaat, ben ik overtuigd", zo sprak hij.

Met het aanbrengen van slagboom en camera was twintigduizend euro gemoeid. Dat geld is door de gemeente Zuidhorn opgehoest. De apparatuur is geleverd door het voormalige Delfzijlster bedrijf Pass dat zelf sinds vijf jaar gevestigd is op De Rietlanden. Pass beveiligde eerder ook een bedrijventerrein in Bunschoten waar voordien jaarlijks voor twee miljoen euro aan inbraakschade werd aangericht. Die schade is teruggebracht tot nul.

De tien ondernemers die gevestigd zijn op het oudste deel van De Rietlanden klagen al langere tijd over vormen van ongewenst bezoek in met name de late avond- en nachtelijke uren. Vrijwel alle tien ondernemers kregen in de loop der jaren inbrekers over de vloer. Bovendien zijn op deze plek in Grijpskerk recentelijk nog twee hennepplantages ontmanteld.

De nieuwere gedeelten van De Rietlanden, zoals aan de Van Damstraat, moeten het stellen zonder deze vorm van beveiliging. Volgens burgemeester Fennema is het aanbrengen van een slagboom hier niet mogelijk omdat het om een doorgaande weg gaat. Daar komt bij dat een bedrijventerrein aan een doorgaande weg in de praktijk minder aantrekkingskracht uitoefent op het inbrekersgilde.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

29 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Hospice

Inloopuur bij Hospice de Mantel - Zuidhorn

28 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 3 t/m 10 oktober is het de Week van de Palliatieve Zorg.
Lees verder →
Zunobri sparta

Zunobri doet aan klantenbinding en wint ruim

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri heeft de wedstrijd stevig in handen
Lees verder →
Afval-verzamelen

Opschoonactie zwerfafval Westerkwartier

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober 2026
Lees verder →
Ruben talen en kees zuidland dubbel

Kees Zuidland ongeslagen bij rentree ttv Talero

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het viel al op bij de trainingen dat oud-GTTC-speler Kees Zuidland ondanks dat het stof van het batje moest worden geblazen hij bij de selectietrainingen moeiteloos aansloot en zijn vastheid weer snel terug had.
Lees verder →
Politieauto

Meisje ruim drie kwartier bekneld in fiets, brandweer bevrijdt haar met slijptol

26 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het meisje zat vermoedelijk achterop bij haar moeder toen ze met de fiets ten val kwamen.
Lees verder →