Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

16-10-07 Slagboom voor bedrijventerrein Grijpskerk

16 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Het oudste deel van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk wordt sinds maandag vanaf 's avonds tien uur tot 's morgens zes uur afgesloten met een slagboom. Het attribuut gaat open

grijpskerk -
Het oudste deel van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk wordt sinds maandag vanaf 's avonds tien uur tot 's morgens zes uur afgesloten met een slagboom. Het attribuut gaat open voor automobilisten. Maar dat gebeurt pas nadat het kenteken met een camera is geregistreerd. De videobeelden die in beginsel twee weken worden bewaard, kunnen door politie en justitie worden gebruikt bij het opsporen van daders als zich een delict heeft voorgedaan. Doel is op deze manier de criminaliteit tegen te gaan.

Burgemeester Bertus Fennema en wethouder Koos Wiersma stelden de slagboom maandagmiddag in gebruik. Fennema verwacht veel heil van deze vorm van beveiliging. "Van de preventieve werking die hier van uitgaat, ben ik overtuigd", zo sprak hij.

Met het aanbrengen van slagboom en camera was twintigduizend euro gemoeid. Dat geld is door de gemeente Zuidhorn opgehoest. De apparatuur is geleverd door het voormalige Delfzijlster bedrijf Pass dat zelf sinds vijf jaar gevestigd is op De Rietlanden. Pass beveiligde eerder ook een bedrijventerrein in Bunschoten waar voordien jaarlijks voor twee miljoen euro aan inbraakschade werd aangericht. Die schade is teruggebracht tot nul.

De tien ondernemers die gevestigd zijn op het oudste deel van De Rietlanden klagen al langere tijd over vormen van ongewenst bezoek in met name de late avond- en nachtelijke uren. Vrijwel alle tien ondernemers kregen in de loop der jaren inbrekers over de vloer. Bovendien zijn op deze plek in Grijpskerk recentelijk nog twee hennepplantages ontmanteld.

De nieuwere gedeelten van De Rietlanden, zoals aan de Van Damstraat, moeten het stellen zonder deze vorm van beveiliging. Volgens burgemeester Fennema is het aanbrengen van een slagboom hier niet mogelijk omdat het om een doorgaande weg gaat. Daar komt bij dat een bedrijventerrein aan een doorgaande weg in de praktijk minder aantrekkingskracht uitoefent op het inbrekersgilde.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →