Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

16-10-07 Slagboom voor bedrijventerrein Grijpskerk

16 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Het oudste deel van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk wordt sinds maandag vanaf 's avonds tien uur tot 's morgens zes uur afgesloten met een slagboom. Het attribuut gaat open

grijpskerk -
Het oudste deel van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk wordt sinds maandag vanaf 's avonds tien uur tot 's morgens zes uur afgesloten met een slagboom. Het attribuut gaat open voor automobilisten. Maar dat gebeurt pas nadat het kenteken met een camera is geregistreerd. De videobeelden die in beginsel twee weken worden bewaard, kunnen door politie en justitie worden gebruikt bij het opsporen van daders als zich een delict heeft voorgedaan. Doel is op deze manier de criminaliteit tegen te gaan.

Burgemeester Bertus Fennema en wethouder Koos Wiersma stelden de slagboom maandagmiddag in gebruik. Fennema verwacht veel heil van deze vorm van beveiliging. "Van de preventieve werking die hier van uitgaat, ben ik overtuigd", zo sprak hij.

Met het aanbrengen van slagboom en camera was twintigduizend euro gemoeid. Dat geld is door de gemeente Zuidhorn opgehoest. De apparatuur is geleverd door het voormalige Delfzijlster bedrijf Pass dat zelf sinds vijf jaar gevestigd is op De Rietlanden. Pass beveiligde eerder ook een bedrijventerrein in Bunschoten waar voordien jaarlijks voor twee miljoen euro aan inbraakschade werd aangericht. Die schade is teruggebracht tot nul.

De tien ondernemers die gevestigd zijn op het oudste deel van De Rietlanden klagen al langere tijd over vormen van ongewenst bezoek in met name de late avond- en nachtelijke uren. Vrijwel alle tien ondernemers kregen in de loop der jaren inbrekers over de vloer. Bovendien zijn op deze plek in Grijpskerk recentelijk nog twee hennepplantages ontmanteld.

De nieuwere gedeelten van De Rietlanden, zoals aan de Van Damstraat, moeten het stellen zonder deze vorm van beveiliging. Volgens burgemeester Fennema is het aanbrengen van een slagboom hier niet mogelijk omdat het om een doorgaande weg gaat. Daar komt bij dat een bedrijventerrein aan een doorgaande weg in de praktijk minder aantrekkingskracht uitoefent op het inbrekersgilde.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Piloot jonge vleugels

Jeugd Westerkwartier weer de lucht in

08 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Horizon verbreden met Drone races, simulator vliegen, luchtvaartkennis en uiteindelijk de lucht in!
Lees verder →
Boottocht lauwers

Boottocht over de Lauwers met sterke verhalen van Geert Zijlstra

08 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mooie vergezichten, rustig varen en het fraaie weer maakten de tocht tot een bijzondere belevenis
Lees verder →
Fast-pingpongkermis

MJ-tafeltenniskermis komt naar Talero in de Rodenburghal

08 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
De tafeltenniskermis is erg interessant voor kinderen die op zoek zijn naar een nieuwe sport
Lees verder →
Ondertekening oprichting warmtebedrijf schollema

Warmtebedrijf Westerkwartier klaar voor de toekomst

04 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Om toe te werken naar een aardgasvrije gemeente
Lees verder →
Veteranendag 2025  (1)

Regionale veteranendag in Grootegast en Sauwerd

04 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
20 juni: Een dag om veteranen te bedanken voor hun inzet in dienst van vrede, vroeger en nu.
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Gemeente Westerkwartier houdt koers: financiën op orde, aandacht voor toekomst

04 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Nederveen: Investeren in een leefbaar Westerkwartier
Lees verder →