Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

16-10-07 Slagboom voor bedrijventerrein Grijpskerk

16 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Het oudste deel van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk wordt sinds maandag vanaf 's avonds tien uur tot 's morgens zes uur afgesloten met een slagboom. Het attribuut gaat open

grijpskerk -
Het oudste deel van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk wordt sinds maandag vanaf 's avonds tien uur tot 's morgens zes uur afgesloten met een slagboom. Het attribuut gaat open voor automobilisten. Maar dat gebeurt pas nadat het kenteken met een camera is geregistreerd. De videobeelden die in beginsel twee weken worden bewaard, kunnen door politie en justitie worden gebruikt bij het opsporen van daders als zich een delict heeft voorgedaan. Doel is op deze manier de criminaliteit tegen te gaan.

Burgemeester Bertus Fennema en wethouder Koos Wiersma stelden de slagboom maandagmiddag in gebruik. Fennema verwacht veel heil van deze vorm van beveiliging. "Van de preventieve werking die hier van uitgaat, ben ik overtuigd", zo sprak hij.

Met het aanbrengen van slagboom en camera was twintigduizend euro gemoeid. Dat geld is door de gemeente Zuidhorn opgehoest. De apparatuur is geleverd door het voormalige Delfzijlster bedrijf Pass dat zelf sinds vijf jaar gevestigd is op De Rietlanden. Pass beveiligde eerder ook een bedrijventerrein in Bunschoten waar voordien jaarlijks voor twee miljoen euro aan inbraakschade werd aangericht. Die schade is teruggebracht tot nul.

De tien ondernemers die gevestigd zijn op het oudste deel van De Rietlanden klagen al langere tijd over vormen van ongewenst bezoek in met name de late avond- en nachtelijke uren. Vrijwel alle tien ondernemers kregen in de loop der jaren inbrekers over de vloer. Bovendien zijn op deze plek in Grijpskerk recentelijk nog twee hennepplantages ontmanteld.

De nieuwere gedeelten van De Rietlanden, zoals aan de Van Damstraat, moeten het stellen zonder deze vorm van beveiliging. Volgens burgemeester Fennema is het aanbrengen van een slagboom hier niet mogelijk omdat het om een doorgaande weg gaat. Daar komt bij dat een bedrijventerrein aan een doorgaande weg in de praktijk minder aantrekkingskracht uitoefent op het inbrekersgilde.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →
Jan visser (1897-1961), barbarossa pilsener, groningen

Bierproeverij bij tentoonstelling BIER Museum Wierdenland

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdag 25 juni 2026
Lees verder →
Zwemmers special olympics

Zwaai Zwemmers Zuidhorn uit naar de Special Olympics

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdagmorgen 12 juni 9.00 is het vertrek vanaf het gemeentehuis in Zuidhorn
Lees verder →