Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

15-08-08 Onrust Aduard blijft ook na knieval provi

15 augustus 2008    Zuidhorn-nieuws
aduard - Het provinciaal bestuur komt omwonenden van de toekomstige brug over het Van Starkenborghkanaal in Aduard tegemoet. De brug komt verder in oostelijke richting te liggen. Toch zijn de Brugwachters, waarin

aduard -
Het provinciaal bestuur komt omwonenden van de toekomstige brug over het Van Starkenborghkanaal in Aduard tegemoet. De brug komt verder in oostelijke richting te liggen. Toch zijn de Brugwachters, waarin de buurtbewoners zijn verenigd, niet gerust.

Dat bleek donderdagmiddag, toen gedeputeerde Henk Bleker ter plaatse in gesprek ging met buurtbewoners. Ook een delegatie statenleden en raadsleden van Zuidhorn was van de partij. De provincie tekende de toekomstige brug op een afstand van 350 meter ten oosten van de bestaande brug in Aduard. Daartegen kwamen omwonenden in de weer. Zij bouwden ter plaatse een 'Ezelsbrug' van vierenhalve meter hoog om aan te tonen hoe groot de impact is van een dergelijk kunstwerk.

Volgens Bleker is het getal 350 meter te zeer een eigen leven gaan leiden. Voor hem is verplaatsing van de bruglocatie richting loswal bespreekbaar. Maar de gedeputeerde houdt er wel aan vast dat de brug ten westen van de loswal komt. Als de brug in oostelijke richting voorbij de loswal wordt gesitueerd, is dat bezwaarlijk voor verkeer uit Den Ham en dergelijke met bestemming Aduard. "Ouders die hun kinderen naar school in Aduard brengen, moeten dagelijks kilometers omrijden als de brug voorbij de loswal wordt aangelegd. Dat willen wij niet", zei Bleker.

Woordvoerder Paul Heslinga van de Brugwachters repte na afloop van een 'goed gesprek'. Volgens Heslinga moet er de komende weken in samenspraak met bewoners en ondernemers die actief zijn op de loswal, uit te komen zijn. Maar Heslinga's echtgenote René, die even later met de gedeputeerde sprak, was aanzienlijk kritischer. Zij maakte Bleker duidelijk dat de brug verder in oostelijke richting voorbij de loswal moet komen.

Bedrijfsleider Gerhard Kolk van het distributiecentrum van V&D in Aduard zei dat het praktisch niet mogelijk is om de brug te realiseren vlak voor zijn bedrijfspand. Ook hij bepleit een opschuiven van de brug verder in oostelijke richting voorbij de loswal.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →
Wethouder hans haze, ton schroor (wold  waard), duncan de boer (huurdersplatform westerkwartier)

Gemeente, Wold & Waard en Huurdersplatform eens over betaalbaarheid en verduurzaming woningvoorraad

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
ambities van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 verder uitgewerkt
Lees verder →
Zoemhouten instrument

Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie
Lees verder →
Old stars top 3 2025

Spannende titelstrijd bij de OldStars van tafeltennisvereniging Talero

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de A-categorie was het bijzonder spannend
Lees verder →