Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

15-06-08 Taxi Nuis staakt proef koolzaadolie

15 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
nuis - De directie van Taxi Nuis zet het twee jaar geleden begonnen experiment met koolzaadolie als brandstof stop. "Het is voor ons geen betrouwbare brandstof gebleken", zegt directeur Bauwine Dalstra. Het taxibedrijf

nuis -
De directie van Taxi Nuis zet het twee jaar geleden begonnen experiment met koolzaadolie als brandstof stop. "Het is voor ons geen betrouwbare brandstof gebleken", zegt directeur Bauwine Dalstra.

Het taxibedrijf had met het derde deel van haar wagenpark (30 voertuigen) op termijn op koolzaadolie willen overschakelen. Maar het bleef slechts bij één rolstoelbus die op diesel rijdt, maar kan overschakelen op de milieuvriendelijke brandstof. "We hebben meerdere kwaliteiten koolzaadolie uitgeprobeerd. Maar de wagen bleef voortdurend stilstaan. Dat noopte ons ertoe de proef af te bouwen."

Taxi Nuis gaat nu onderzoeken of aardgas een geschikt alternatief is. Er zijn vier bussen besteld die straks op aardgas kunnen rijden. De nieuwe aanschaf wordt in september verwacht. Als deze brandstof goed voldoet, zullen er meer aardgasauto's volgen. Directeur Dalstra ziet aardgas overigens als een tussenstap. "Helaas is ook aardgas een fossiele brandstof. Daar willen we uit milieuoverwegingen uiteindelijk liever van af. Maar de echt duurzame alternatieven moeten eerst nog beter worden uitgetest. Misschien dat we over vier à vijf jaar kunnen overstappen op waterstof als energiebron voor onze auto's."

Aardgas is aanzienlijk goedkoper dan diesel, waarvan de prijzen inmiddels de pan uitrijzen. Toch kleven er wel nadelen aan aardgas als brandstof voor auto's. Dalstra: "Het tanken duurt wel tien minuten. En je hebt te maken met een beperkt aantal vulpunten, waar aardgas kan worden getankt. Nu zitten er uitsluitend nog vulpunten in Drachten en Groningen. Daarvoor moeten de chauffeurs omrijden. En een rit naar Duitsland wordt een moeilijke zaak, want daar zijn nauwelijks adressen waar aardgas wordt getankt." Een optie die het taxibedrijf in Nuis ook nog onderzoekt is toepassing van ethanol als brandstof. Over de hoogte van de investering die het bedrijf kwijt is aan de mislukte proef met koolzaadolie wil Dalstra niets kwijt. De onderneming heeft 130 mensen in dienst.
bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Over Tweede Kamerverkiezing 2025, takkenroute & Appeltje Eitje!

21 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 21 oktober
Lees verder →
Groente fruit

Gezond en betaalbaar eten? Appeltje Eitje!

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezond eten hoeft niet ingewikkeld of duur te zijn!
Lees verder →
Jubileumkoor

Jubileumkoor Zuidhorn naar Groots Noordelijk Zangfestijn

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Vijftig koren met in totaal zo’n 1500 zangers uit de drie noordelijke provincies
Lees verder →
Ruben talen en dathan dijksma

Talero-teams strijdend ten onder

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Na een aantal zeer succesvolle competitierondes moesten alle teams die competitie speelden hun meerdere erkennen in de tegenstanders.
Lees verder →
Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →