Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

15-01-08 Grijpskerkers zijn oude berken beu

15 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Bewoners van vier straten in Grijpskerk zijn de overlast van oude berkenbomen bij hun woningen beu. Uit een enquête onder de bewoners van de Griffioenlaan, Roder, Engewertlaan en Sportlaan is

grijpskerk - Bewoners van vier straten in Grijpskerk zijn de overlast van oude berkenbomen bij hun woningen beu. Uit een enquête onder de bewoners van de Griffioenlaan, Roder, Engewertlaan en Sportlaan is volgens voorzitter Sjoerd Bargerbos van buurtvereniging De Enkhoek gebleken dat de bewoners redelijk massaal graag zouden zien dat de bomen worden gekapt. Maandagavond schuiven de bewoners aan tafel bij de Zuidhorner wethouder Koos Wiersma om de bomenkap te bespreken.

Volgens Bargerbos geven de vijfendertig jaar oude berken, die eigendom zijn van de gemeente, al jaren overlast. "De zaadjes waaien in het voorjaar in de huizen naar binnen. De astmatische klachten van sommige bewoners worden hierdoor verergerd. Afdoende aantonen kun je dit verband tussen de zaadjes van de berken en de gezondheidsklachten natuurlijk niet. Maar het valt zeker niet uit te sluiten", meent hij.
Ook in andere opzichten veroorzaken de berken hinder. "Bij een lichte storm ligt de openbare weg met takken bezaaid." In de loop der jaren zijn er hier en daar bomen geveld, waardoor al lang niet meer sprake is van een onafgebroken bomenrij. Ook omdat de berken in de ogen van de buurtvereniging toch al kaprijp zijn, vinden de bewoners van de vier straten het tijd worden dat de gemeente het snoeimes ter hand gaat nemen in Grijpskerk.
Bargerbos is tevreden over de respons op de enquête. Van de vijftig panden in de vier straten hebben er vijfenveertig gereageerd. De bewoners van slechts één adres maakten kenbaar dat wat hen betreft de berkenbomen moeten blijven. De bewoners van drie à vier adressen reageerden neutraal. Alle anderen steunen het bestuur van de buurtvereniging om de gemeente ertoe te bewegen tot kappen over te gaan. Initiatiefnemer Bargerbos wil zich niet uitlaten over de vraag welke bomen ervoor in de plaats moeten komen. "Dat is een zaak van de gemeente", meent hij.

Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Landschapscafé in Ezinge

08 april 2026    Zuidhorn-nieuws
bezoekers worden meegenomen in de verhalen achter de natuurterreinen en erfgoedlocaties
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Informateur Marcel Thijsen over resultaten gesprekken

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Openbare bijeenkomst op woensdag 8 april
Lees verder →
Acro-valencia

Uitzonderlijke prestatie Acro Academy Noord Nederland in Valencia

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle teams van Acro Academy Noord Nederland winnen medaille op internationaal toernooi in Valencia
Lees verder →
Bijna kampioen team 3 dubbel

Jeugdteam 3 van ttv Talero officieus kampioen in de 4e klasse

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de 4e klasse bij de jeugd staat Talero 3 riant bovenaan en kan hun de titel en promotie naar de 3e klasse eigenlijk niet meer ontgaan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Openbare bijeenkomst: Terugkoppeling informateur & Tijdelijke stremming van de Hooiweg

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 april
Lees verder →
Bauke

Bauke ambassadeur WK wielrennen in Groningen en Drenthe

04 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen met zijn actieve wielercarrière. De dan 40-jarige oud-winnaar van onder meer de Ronde van Lombardije en twee ritten in de Tour de France zal zich daarna niet vervelen.
Lees verder →