Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

15-01-08 Grijpskerkers zijn oude berken beu

15 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Bewoners van vier straten in Grijpskerk zijn de overlast van oude berkenbomen bij hun woningen beu. Uit een enquête onder de bewoners van de Griffioenlaan, Roder, Engewertlaan en Sportlaan is

grijpskerk - Bewoners van vier straten in Grijpskerk zijn de overlast van oude berkenbomen bij hun woningen beu. Uit een enquête onder de bewoners van de Griffioenlaan, Roder, Engewertlaan en Sportlaan is volgens voorzitter Sjoerd Bargerbos van buurtvereniging De Enkhoek gebleken dat de bewoners redelijk massaal graag zouden zien dat de bomen worden gekapt. Maandagavond schuiven de bewoners aan tafel bij de Zuidhorner wethouder Koos Wiersma om de bomenkap te bespreken.

Volgens Bargerbos geven de vijfendertig jaar oude berken, die eigendom zijn van de gemeente, al jaren overlast. "De zaadjes waaien in het voorjaar in de huizen naar binnen. De astmatische klachten van sommige bewoners worden hierdoor verergerd. Afdoende aantonen kun je dit verband tussen de zaadjes van de berken en de gezondheidsklachten natuurlijk niet. Maar het valt zeker niet uit te sluiten", meent hij.
Ook in andere opzichten veroorzaken de berken hinder. "Bij een lichte storm ligt de openbare weg met takken bezaaid." In de loop der jaren zijn er hier en daar bomen geveld, waardoor al lang niet meer sprake is van een onafgebroken bomenrij. Ook omdat de berken in de ogen van de buurtvereniging toch al kaprijp zijn, vinden de bewoners van de vier straten het tijd worden dat de gemeente het snoeimes ter hand gaat nemen in Grijpskerk.
Bargerbos is tevreden over de respons op de enquête. Van de vijftig panden in de vier straten hebben er vijfenveertig gereageerd. De bewoners van slechts één adres maakten kenbaar dat wat hen betreft de berkenbomen moeten blijven. De bewoners van drie à vier adressen reageerden neutraal. Alle anderen steunen het bestuur van de buurtvereniging om de gemeente ertoe te bewegen tot kappen over te gaan. Initiatiefnemer Bargerbos wil zich niet uitlaten over de vraag welke bomen ervoor in de plaats moeten komen. "Dat is een zaak van de gemeente", meent hij.

Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Harry-stomphorst

Oud-wethouder Harry Stomphorst van Westerkwartier overleden

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Stomphorst was sinds 2002 actief in de lokale politiek.
Lees verder →
Politieauto

Auto belandt in sloot bij Briltil

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
eenzijdig ongeluk
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Bestelwagens

Waarom een goede bestelautoverzekering onmisbaar is voor ondernemers in Zuidhorn

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemen in Zuidhorn vraagt om betrouwbare mobiliteit
Lees verder →