Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

15-01-08 Grijpskerkers zijn oude berken beu

15 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Bewoners van vier straten in Grijpskerk zijn de overlast van oude berkenbomen bij hun woningen beu. Uit een enquête onder de bewoners van de Griffioenlaan, Roder, Engewertlaan en Sportlaan is

grijpskerk - Bewoners van vier straten in Grijpskerk zijn de overlast van oude berkenbomen bij hun woningen beu. Uit een enquête onder de bewoners van de Griffioenlaan, Roder, Engewertlaan en Sportlaan is volgens voorzitter Sjoerd Bargerbos van buurtvereniging De Enkhoek gebleken dat de bewoners redelijk massaal graag zouden zien dat de bomen worden gekapt. Maandagavond schuiven de bewoners aan tafel bij de Zuidhorner wethouder Koos Wiersma om de bomenkap te bespreken.

Volgens Bargerbos geven de vijfendertig jaar oude berken, die eigendom zijn van de gemeente, al jaren overlast. "De zaadjes waaien in het voorjaar in de huizen naar binnen. De astmatische klachten van sommige bewoners worden hierdoor verergerd. Afdoende aantonen kun je dit verband tussen de zaadjes van de berken en de gezondheidsklachten natuurlijk niet. Maar het valt zeker niet uit te sluiten", meent hij.
Ook in andere opzichten veroorzaken de berken hinder. "Bij een lichte storm ligt de openbare weg met takken bezaaid." In de loop der jaren zijn er hier en daar bomen geveld, waardoor al lang niet meer sprake is van een onafgebroken bomenrij. Ook omdat de berken in de ogen van de buurtvereniging toch al kaprijp zijn, vinden de bewoners van de vier straten het tijd worden dat de gemeente het snoeimes ter hand gaat nemen in Grijpskerk.
Bargerbos is tevreden over de respons op de enquête. Van de vijftig panden in de vier straten hebben er vijfenveertig gereageerd. De bewoners van slechts één adres maakten kenbaar dat wat hen betreft de berkenbomen moeten blijven. De bewoners van drie à vier adressen reageerden neutraal. Alle anderen steunen het bestuur van de buurtvereniging om de gemeente ertoe te bewegen tot kappen over te gaan. Initiatiefnemer Bargerbos wil zich niet uitlaten over de vraag welke bomen ervoor in de plaats moeten komen. "Dat is een zaak van de gemeente", meent hij.

Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Letters

Werken aan taalvaardigheid met Taalbingo

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Eén op de zes volwassenen heeft moeite met taal
Lees verder →
Politieauto

Fietser belandt in sloot bij Noordhorn

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Door nog onbekende oorzaak
Lees verder →
Organistaie mannenzangavond

Eerste mannenzangavond in Zuidhorn

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober in De Rank in Zuidhorn
Lees verder →
Ambulance

Aanrijding bij station Grijpskerk, slachtoffer overlijdt ter plekke

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie, brandweer en ambulance werden ingezet bij het incident
Lees verder →
Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →