Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

14-02-08 Oppositie onthutst over ‘vrijstaat’ in Gr

14 februari 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn/grijpskerk - De oppositiefracties GroenLinks en VVD in de gemeenteraad van Zuidhorn vinden het 'onthutsend' hoe voorgaande colleges van B en W eraan hebben meegewerkt dat van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk

zuidhorn/grijpskerk - De oppositiefracties GroenLinks en VVD in de gemeenteraad van Zuidhorn vinden het 'onthutsend' hoe voorgaande colleges van B en W eraan hebben meegewerkt dat van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk een 'vrijstaat' is gemaakt. "Blijkbaar kon alles en ook weer niets. De portefeuillehouders die vele collegeperiodes achtereen aan de macht waren, hebben er een soepzooi van gemaakt", zegt de liberale aanvoerder René Westerhoff-Dijkinga.

Hij vraagt zich af hoe alle illegale bouw en bewoning op De Rietlanden, waarvan in een vorige week uitgebrachte notitie van het college gewag wordt gemaakt, heeft kunnen gebeuren. "Was het falend beleid van de vorige colleges? Of is er sprake geweest van willekeur in beleid en handhaving?"

Het college heeft maandagavond tijdens de raadsvergadering als de notitie wordt besproken, veel uit te leggen, meent Westerhoff-Dijkinga. Hij heeft gemengde gevoelens over de rol van de zittende PvdA-wethouder Jan Oomkes van ruimtelijke ordening.

Enerzijds herinnert hij eraan dat Oomkes tijdens de verkiezingscampagne nadrukkelijk stelde dat hij veel communicatiever dan voorganger Sietze de Vries (CU) met dossier-De Rietlanden om wilde gaan. De VVD-voorman: "Dus hadden we nu meer van Oomkes verwacht. Of heeft hij in het college geen zeggingskracht?" Anderzijds toont Westerhoff zich begaan met de PvdA-wethouder: "Hij moet de lijken uit de kast halen van de vorige colleges."

GroenLinks-leider Klaas-Wybo van der Hoek stelt in zijn reactie de vertrouwensvraag: "Terecht geeft het college het stellen van de beleidskaders in handen van de gemeenteraad. Maar dan moeten wij als raad erop kunnen vertrouwen dat het beleid vervolgens trouw en betrouwbaar wordt uitgevoerd. Dit vertrouwen is beschaamd.

Wij hadden anders verwacht van dit CDA-CU-PvdA-college dat wij in het verleden juist op dit punt zo hoog achtten." Volgens Van der Hoek heeft het 'zwabberbeleid' van het college negatieve gevolgen voor het ondernemersklimaat in de gemeente.

bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Franshage

‘Klassiekers in de Kunst’ van Frans Hage

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Opening expositie op zaterdag 11 april in Galerie Zichtlijn
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Team 1 talero jeugd met links mathijs vening

Vriendenteam Talero 1 naar promotiepoule landelijk C

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
voordeel is dat ze nu vaker thuiswedstrijden spelen
Lees verder →
Albert marga tuin

Efficiënt tuinbeheer: water en bodem in balans

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Een goed ontworpen tuin houdt niet alleen rekening met beplanting en bestrating, maar ook met waterbeheer en bodemstabiliteit
Lees verder →
20260321 zonnewensentrekking 1

Zonnewensen vervuld voor bewoners Zonnehuis Oostergast

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Vrienden van Zonnehuis Oostergast
Lees verder →
Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →