Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

14-02-08 Oppositie onthutst over ‘vrijstaat’ in Gr

14 februari 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn/grijpskerk - De oppositiefracties GroenLinks en VVD in de gemeenteraad van Zuidhorn vinden het 'onthutsend' hoe voorgaande colleges van B en W eraan hebben meegewerkt dat van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk

zuidhorn/grijpskerk - De oppositiefracties GroenLinks en VVD in de gemeenteraad van Zuidhorn vinden het 'onthutsend' hoe voorgaande colleges van B en W eraan hebben meegewerkt dat van bedrijventerrein De Rietlanden in Grijpskerk een 'vrijstaat' is gemaakt. "Blijkbaar kon alles en ook weer niets. De portefeuillehouders die vele collegeperiodes achtereen aan de macht waren, hebben er een soepzooi van gemaakt", zegt de liberale aanvoerder René Westerhoff-Dijkinga.

Hij vraagt zich af hoe alle illegale bouw en bewoning op De Rietlanden, waarvan in een vorige week uitgebrachte notitie van het college gewag wordt gemaakt, heeft kunnen gebeuren. "Was het falend beleid van de vorige colleges? Of is er sprake geweest van willekeur in beleid en handhaving?"

Het college heeft maandagavond tijdens de raadsvergadering als de notitie wordt besproken, veel uit te leggen, meent Westerhoff-Dijkinga. Hij heeft gemengde gevoelens over de rol van de zittende PvdA-wethouder Jan Oomkes van ruimtelijke ordening.

Enerzijds herinnert hij eraan dat Oomkes tijdens de verkiezingscampagne nadrukkelijk stelde dat hij veel communicatiever dan voorganger Sietze de Vries (CU) met dossier-De Rietlanden om wilde gaan. De VVD-voorman: "Dus hadden we nu meer van Oomkes verwacht. Of heeft hij in het college geen zeggingskracht?" Anderzijds toont Westerhoff zich begaan met de PvdA-wethouder: "Hij moet de lijken uit de kast halen van de vorige colleges."

GroenLinks-leider Klaas-Wybo van der Hoek stelt in zijn reactie de vertrouwensvraag: "Terecht geeft het college het stellen van de beleidskaders in handen van de gemeenteraad. Maar dan moeten wij als raad erop kunnen vertrouwen dat het beleid vervolgens trouw en betrouwbaar wordt uitgevoerd. Dit vertrouwen is beschaamd.

Wij hadden anders verwacht van dit CDA-CU-PvdA-college dat wij in het verleden juist op dit punt zo hoog achtten." Volgens Van der Hoek heeft het 'zwabberbeleid' van het college negatieve gevolgen voor het ondernemersklimaat in de gemeente.

bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Jemooisteherinnering sinterklaas anker 2025-7

Sint voelt zich Welkom in Zuidhorn op de Noordster

06 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
De Borgh en ’t Anker geven Sint en Piet groots onthaal
Lees verder →
Lisette en auke kerststallen

Kerststallen te koop voor toneelvoorstelling

05 december 2025    Zuidhorn-nieuws
nagelaten door een gewaardeerd lid van Eendracht
Lees verder →
De brug - sinterklaas 2025 1

Sinterklaas en pieten komen met legervoertuig aan op De Brug in Zuidhorn

05 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Begroet door 280 leerlingen en hun ouders
Lees verder →
Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Terp van ezinge

Nieuw perspectief van het Reitdiepgebied

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
inwoners, boeren, ondernemers en andere betrokkenen kunnen een inkijkje nemen in de conceptversie van het Perspectief
Lees verder →
Stretchtent

De ultieme gids voor het kopen van een stretchtent

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Een stretchtent is voor veel evenementen een ideale oplossing.
Lees verder →