Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

11 juni 2022: Europese jazz top gratis in achtertuinen Zuidhorn!

12 mei 2022    Zuidhorn-nieuws
Kaartverkoop avondconcert geopend
Jazztegast (107)

Zaterdag 11 juni brengt Jazz te Gast internationale topmuzikanten bij elkaar voor een ongekend muzikaal avontuur. 75 topmuzikanten strijken neer in Zuidhorn voor 30 concerten op 7 buitenpodia in de prachtige tuinen van de hoofdstraat De Gast. Het Noordpool Orkest & Guests zorgen met het avondconcert voor een spetterende afsluiting van het festival.

 
Jazz te Gast is ’s middags vanaf 13.30 uur voor iedereen vrij toegankelijk. Kaarten voor het slotconcert en de straatmaaltijd zijn via de website van het festival te koop en bij Dijkstra Makelaardij & Financieel Advies, Hoofdstraat 16, Zuidhorn.

Jazz te Gast is een initiatief van de inwoners van Zuidhorn. Het komt tot stand door vele vrijwilligers en bijdragen van kleine en grote fondsen en (lokale) sponsoren. De samenstelling van de 25 concerten is dit jaar in handen van de Puerto Ricaanse saxofonist  Miguel Zenón en de Spaanse componist/pianist Xavi Torres.
  

Eerste namen Greenhouse bekend

De Greenhouse (“de broedplaats”) vormt het unieke hart van Jazz te Gast. Elke editie komen 12 topmusici uit heel Europa bij elkaar in Zuidhorn om ter plekke nieuwe muziek te maken. Op het festival spelen zij 14 spannende sets van elk een half uur - op het scherp van de snede: een feest voor de musici die elkaar tot het uiterste uitdagen.
 
Ella Zirina
Ella Zirina studeerde cum laude af aan het Conservatorium van Amsterdam en kreeg les van onder anderen Jesse van Ruller en Reinier Baas. De internationale jury van de Virtual Jazz Club kende haar vorig jaar de prijs “Best Under 25” toe.

Jamie Peet
De volgens North Sea Jazz “insanely talented” Jamie Peet is een fantastische, veelzijdige drummer met een heel vrije, expressieve stijl. Hij heeft een voorliefde voor ongewone combinaties en speelt net zo gemakkelijk funk of hip-hop als jazz. In 2020 werd hij door de Slagwerkkrant verkozen tot de “beste Jazzdrummer van Nederland”.
 
Mascha van Nieuwkerk
Met haar vrije, energieke speelstijl behoort de jonge celliste Mascha van Nieuwkerk tot een nieuwe generatie muzikanten die met hun instrument in de hand muzikale barrières doorbreken. Als een van de oprichters van Fuse specialiseerde ze zich in het maken van eigenzinnige bewerkingen van stukken uit het klassieke, folk en jazz repertoire.

Kijk voor de gehele line-up en het programma op www.jazztegast.nl 

  • Jazztegast-2017 (1)
  • Jazz te gast 2022
  • Jazz
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Route rubicon

Route Rubicon-locatie maakt echt het verschil voor jongeren

14 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdagmiddag openden wethouder Bé Schollema, Noorderpoort directeur Astrid Kramer en Nij Begun-kwartiermaker Henk Nijboer de nieuwe locatie van Route Rubicon in Leek
Lees verder →
Verkiezingsdebat onderling sterk

Onderling Sterk organiseert verkiezingsdebat

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Open gesprek waarbij de leden van Onderling Sterk hun ervaringen en wensen konden vertellen
Lees verder →
Verkopers aan de deur

Opgelet: Malafide rioolontstoppings-abonnementen verkopers

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Geen enkele samenwerking met Dé Onstopper van de regio Stenekes.
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Zorg over verdwijnen van greppels en sloten

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
ChristenUnie provincie Groningen stelt vragen over verdwijnen van greppels en sloten
Lees verder →
Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →