Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

10-07-08 Laatste lobby voor kerkje Den Horn

10 juli 2008    Zuidhorn-nieuws
DVHN | Gepubliceerd op 09 juli 2008, 15:13 zuidhorn/den horn - De Zuidhorner wethouder Jan Oomkes van monumentenzorg legt zich niet neer bij de afwijzing van de aanvraag voor subsidie voor de

DVHN | Gepubliceerd op 09 juli 2008, 15:13 zuidhorn/den horn -

De Zuidhorner wethouder Jan Oomkes van monumentenzorg legt zich niet neer bij de afwijzing van de aanvraag voor subsidie voor de restauratie van het kerkje in Den Horn. Hij reist binnenkort af naar Zeist voor een nieuwe lobby bij de rijksdienst voor monumentenzorg.
Oomkes noemt de onderhoudstoestand van het kerkje deplorabel. Het gebouw langer aan zijn lot overlaten is in zijn ogen onverantwoord. Rond de 5 tot 6 ton is nodig om de kerk op te knappen. Naast het pand in Den Horn droeg de gemeente ook de monumentale brug Steentil bij Aduard voor subsidie voor. Maar ook die aanvraag - restauratie van Steentil kost zo'n anderhalf miljoen euro - is afgewezen.

De kerk in Den Horn heeft een hogere urgentie dan Steentil, meent de wethouder. Als het niet lukt om op redelijk korte termijn alsnog rijkssubsidie los te weken voor het kerkje in Den Horn zal de gemeente zich op de situatie moeten beraden, meent Oomkes. Hij zegt: "In Vierhuizen schaarde de bevolking zich massaal achter de kerk. Dankzij een landelijke televisiequiz kwam het benodigde geld hier op tafel. Dat valt in Den Horn niet te verwachten." Persoonlijk vindt Oomkes de monumentale waarde van het kerkje slechts beperkt. "Ik weet dat een deel van de dorpsbewoners er net zo over denkt." Jan de Vries van stichting Vrienden van het Kerkje van Den Horn bestrijdt dat: "Er is juist een groot draagvlak in het dorp voor aanpak van de kerk", meent hij. Volgens De Vries vindt ook de gemeenteraad dat de kerk herstel verdient. Als de rijkssubsiegelden loskomen, moet de gemeeente 250.000 euro bijdragen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →