Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

09-12-07 Toch weer zicht op rondweg in Aduard

9 december 2007    Zuidhorn-nieuws
aduard - Hoewel de aanleg van een rondweg om Aduard nog op geen enkel wensenlijstje van de provincie prijkt, gaat er op termijn geld vrijkomen voor een dergelijk project. Dat liet verkeersgedeputeerde

aduard - Hoewel de aanleg van een rondweg om Aduard nog op geen enkel wensenlijstje van de provincie prijkt, gaat er op termijn geld vrijkomen voor een dergelijk project. Dat liet verkeersgedeputeerde Henk Bleker donderdagavond doorschemeren tijdens een drukbezochte informatiebijeenkomst over de toekomstige bruggen over het Van Starkenborghkanaal in dorpshuis De Meeden in Aduard.

De verkeersdrukte is niet de reden om Aduard wellicht in de toekomst tegemoet te komen. De verkeersintensiteit in Aduard wijkt volgens Bleker niet af ten opzichte van andere dorpen op het platteland. "Ik ken plekken waar zelfs nog meer verkeer langskomt." Wat wél afwijkt in Aduard ten opzichte van elders is het relatief zware vrachtverkeer dat door het dorp dendert én de korte afstand van de huizen in de kom van Aduard ten opzichte van het wegdek. Volgens aanwezigen in de zaal schromen chauffeurs van vrachtauto's niet om half over trottoirs heen te rijden op weg naar hun bestemming.

In Aduard vinden bijna 8000 voertuigbewegingen plaats per etmaal. In Dorkwerd blijft dat aantal steken bij 3500. Doelend op Aduard en Dorkwerd bracht dit de gedeputeerde tot de stelling: "Voor aanpak van de verkeersveiligheid komt A eerder in beeld dan D".

De komende maanden gaat bureau Haskoning studeren op vijf tot zes alternatieven voor de vernieuwing van de bruggen. Daaronder zit ook een nadere uitwerking van het zogenoemde Beter Bruggenplan: de aanleg van autoweg bij het Aduarderdiep en fietsbruggen bij Aduard en Dorkwerd.

Voorzitter Reinoud Bon van het Beter Bruggenplan is boos dat zijn alternatief niet 1 op 1 is overgenomen door de provincie. Zo wil de provincie dat 'zijn' fietsbruggen ook landbouwverkeer aan moeten kunnen. Dat stelt extra capaciteitseisen, waardoor een fietsbrug nauwelijks goedkoper uitkomt dan een autobrug.

Bon en de zijnen toonden zich kritisch over de fouten in de provinciale brochure en het uitnodigingsbeleid voor de avond. Er zaten belangstellenden in de zaal die 's middags pas om vijf uur hun uitnodiging hadden ontvangen. Buurtschappen als Nieuwklap en Slaperstil waren zelfs helemaal over het hoofd gezien. De kritiek schoot Bleker volledig in het verkeerde keelgat. In een driftbui zegde hij behalve een nieuwe brochure in één adem ook een extra informatieavond in januari toe. Eenmaal wat gekalmeerd informeerde hij later op de avond naar de animo voor de extra hoorzitting. Slechts een klein aantal mensen stak de hand op. Maar terugkomen op zijn eerdere toezegging kon toen niet meer.

Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →