Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

08-11-07 Extra controles fietsers door politie

8 november 2007    Zuidhorn-nieuws
Goede verlichting goed voor eigen veiligheid én portemonneeOp maandag 22 oktober is een nieuwe landelijke campagne gestart over fietsverlichting: ‘Val op, daar kun je mee thuiskomen’. De campagne wijst op het belang

Goede verlichting goed voor eigen veiligheid én portemonnee

Op maandag 22 oktober is een nieuwe landelijke campagne gestart over fietsverlichting: ‘Val op, daar kun je mee thuiskomen’. De campagne wijst op het belang van goede fietsverlichting voor je eigen veiligheid als fietser. De politie controleert daar de komende tijd extra op.

Goede verlichting zorgt ervoor dat je eerder gezien wordt door andere weggebruikers en dat je zelf alles beter ziet. Je bent als fietser zeer kwetsbaar. Als een automobilist je niet ziet en er daardoor een ongeval ontstaat, trek je als fietser vaak aan het kortste eind. Bedenk daarbij dat een ongeval met lage snelheid al grote gevolgen kan hebben. Dus zorg voor werkende fietsverlichting en goede reflectoren!

De regels
Tijdens de controles deelt de politie folders uit waarin je alle regels voor goede fietsverlichting nog eens krijgt uitgelegd. Zo moeten fietsers als het donker is altijd voor- en achterlicht voeren. Dat geldt ook voor fietsen in de schemering en bij slecht zicht, bijvoorbeeld bij mist. De voorlamp moet wit of geel licht uitstralen en de kleur van het achterlicht moet rood zijn. De verlichting moet bovendien aan de fiets bevestigd zijn, dus niet aan een jas of tas. Tot slot mag de verlichting niet knipperen. Een knipperend ledlampje aan een jas of tas is dus dubbel fout.

Ook voor de reflectie zijn wettelijke regels. Zo moet zowel achterop de fiets als op de trappers en op de zijkant van de wielen reflectie zitten. Een witte reflector aan de voorkant is niet verplicht, maar wel zo veilig!

Vrienden waarschuwen
Je kunt dit jaar tijdens de landelijke voorlichtingscampagne je vrienden waarschuwen voor een boete. Als je op de website http://www.fietslichtaan.nl het e-mailadres van een vriend doorgeeft, krijgt hij een telefoontje van een politieagent. Die vertelt hem dan dat het twintig euro kost als hij zonder licht gaat fietsen.

Controles
De extra controles van de politie vinden nu plaats omdat de donkere maanden weer voor de deur staan. De hele winter zal de politie daarom extra letten op fietsverlichting. Wanneer je betrapt wordt zonder voor- en/of achterlicht, krijg je een boete van € 20. Ook het ontbreken van reflectie op de achterkant van de fiets, op de trappers of op de wielen kost € 20.

Verkeershandhaving Groningen
Regiopolitie Groningen, Openbaar Ministerie, provincie, gemeenten, Rijkswaterstaat, Verkeer- en Vervoerberaad Groningen en 3VO werken samen aan de verbetering van de verkeersveiligheid in het project Verkeershandhaving Groningen. Regiopolitie Groningen zet extra mensen in en verhoogt het aantal controles. De kans om tegen een bekeuring op te lopen is een stuk groter dan voorheen. Het gaat niet om het geld, maar om minder doden en gewonden in het verkeer. Om de veiligheid van ons allemaal.



Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ronald en jolanda

Bistro oude Raadhuis in andere handen

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ronald en Jolanda stoppen noodgedwongen
Lees verder →
Overleg eendracht

Rederijkerskamer Eendracht brengt De Potvis op de planken

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Opbrengst kerststalletjes erelid Herry Cornelius voor gage regisseur
Lees verder →
Zunobri

Zunobri komt na lange onderbreking snel weer in het wedstrijdritme

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Met zege in Winsum pakt Zunobri belangrijke punten
Lees verder →
Expositie Ybeeld in kleur en kleiY

Expositie ‘Beeld in Kleur en Klei’ onder grote belangstelling geopend

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een boeiende en afwisselende expositie, waarmee Galerie Zichtlijn laat zien aantrekkelijke exposities voor uiteenlopende smaak en publiek te bieden.
Lees verder →
Pillentoppers

Pillen topper Janneke van der Leest beklimt de Alpe d’HuZes

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
4 juni samen de berg op met collega's Aukelina en Gineke
Lees verder →
Fietshelling (3)

Hellingbanen brug Zuidhorn-Noordhorn later open

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
vanaf dinsdag 20 januari klaar voor voetgangers en fietsers
Lees verder →