Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

08-05-08 Verwaarloosde zeehelden

8 mei 2008    Zuidhorn-nieuws
VLISSINGEN - Het is treurig gesteld met grafmonumenten in het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen. Van het ene monument zijn de letters onleesbaar, een ander monument is te bereiken via een paadje

VLISSINGEN - Het is treurig gesteld met grafmonumenten in het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen.
Van het ene monument zijn de letters onleesbaar, een ander monument is te bereiken via een paadje begroeid met mos en wie een derde gedenkplaat goed wil zien, moet eerst door de bosjes klauteren.

Amateur-historicus Dennis van Nieuwenhuijzen uit Vlissingen vindt het ongehoord dat de gedenkstenen in het parkje tegenover het ziekenhuis zijn verwaarloosd. "De monumenten zijn van negentiende eeuwse zeehelden die zich stuk voor stuk onderscheiden hebben in de strijd tussen Nederland en België. Ze waren belangrijk voor de vaderlandse geschiedenis", zegt Van Nieuwenhuijzen. Hij heeft de Vlissingse gemeenteraad een brief gestuurd met het verzoek de monumenten te herstellen en goed te onderhouden.

De monumenten zijn onder meer van vice-admiraal Bourigius, Schout bij Nacht Lewe van Aduard, Jacob Hobein en Justus Klinkhamer. "Deze zeehelden zijn vergelijkbaar met Michiel de Ruyter", zegt Van Nieuwenhuijzen.

De Vlissinger kwam de namen van de zeehelden tegen bij de voorbereidingen voor zijn boek over de citadel van Antwerpen, die een belangrijk onderdeel was van de strijd tussen Nederland en België. "Ik ontdekte dat die zeehelden in Vlissingen begraven zijn en ben naar ze op zoek gegaan. Ik zag dat de monumenten al jaren verwaarloosd worden en overwoekerd zijn. En dat doet geen recht aan de cultuurhistorische waarde van deze plek en deze monumenten. Het zou mooi zijn als de monumenten worden opgeknapt en het parkje een historische naam krijgt die verwijst naar de strijd tussen Nederland en België."

Bron PZC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Poster new life choir

Podium Hazelaar verwelkomt New Life Choir in Marum

24 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Podium Hazelaar is trots om op zondag 21 juni het bijzondere New Life Choir te mogen ontvangen in de Bibliotheek van Marum. Onder leiding van dirigent en trompettist Rani Elias brengt het koor een inspirerend programma waarin Arabische en Nederlandse zang samenkomen.
Lees verder →
Avondvierdaagse 2025 dag 1 (1)

Avondvierdaagse Zuidhorn 2026: samen in beweging!!!

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 8 tot en met 11 juni 2026
Lees verder →
Winnaar cultuurprijs 2025 cmv juliana aduard-001

Inwoners kunnen kandidaten voordragen voor de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie verdient volgens u de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026?
Lees verder →
Slagbijnoordhorntk (7)

Permanente expositie Tamboer in de mist in molen Fortuna Noordhorn

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
rondom het thema De slag bij Noordhorn
Lees verder →
Golf-golfen

Golfen als nieuwe hobby: Een sportief dagje uit

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zoek je een nieuwe hobby die je lekker buiten in beweging brengt?
Lees verder →
Tablet

Tablets huren voor bedrijven

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Ieder bedrijf is op zoek naar manieren om te innoveren.
Lees verder →