Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

07-03-08 Bauke Mollema aan de beterende hand

7 maart 2008    Zuidhorn-nieuws
Wielrenner Bauke Mollema uit Groningen is aan de beterende hand. In de tweede etappe van de Ronde van Murcia in Spanje kon de 21-jarige lang met de besten mee. De etappe over

Wielrenner Bauke Mollema uit Groningen is aan de beterende hand. In de tweede etappe van de Ronde van Murcia in Spanje kon de 21-jarige lang met de besten mee. De etappe over 152,5 kilometer van Calasparra naar Totana voerde over een aantal cols met als zwaartepunt een berg van eerste categorie met de top op 25 kilometer voor de finish. Mollema moest op deze klim de besten laten gaan en kwam als 46e over de streep, maar gaf na afloop aan voor het eerst dit seizoen redelijk goeie benen te hebben gehad: "Ik had voor het eerst dit jaar weer het gevoel dat ik toch nog een beetje een klimmer was. Het eerste deel van de klim ging zelfs best makkelijk, maar ineens ging het kaarsje toen uit." De etappe werd gewonnen door José Rubiera Vigil van Astana, die de snelste was van een kopgroep van elf. De Spanjaard Aitor Perez werd tweede en is nu de leider in het algemeen klassement na twee van de vijf etappes.

Mollema had na de terugkeer uit de Ronde van Californië last van een verkoudheid en geïrriteerde luchtwegen. De inspanning tijdens het debuut in Amerika was heftig geweest, maar het herstellen werd dus verstoord door fysieke klachten. Woensdag was de eerste jaarsprof in ieder geval de beste Raborenner en liet kopmannen als Thomas Dekker en Dennis Menchov ver achter zich. Mollema was in goed gezelschap, want hij finishte samen met renners als Vladimir Karpets, Iban Mayo en Volodymir Gustov van team CSC. De laatste drie etappes voeren ook over bergachtig terein, waarbij de rit van vrijdag een klimtijdrit is over ruim 23 kilometer. Voor Mollema een mooie test om te kijken of de vorm er echt aan zit te komen en hij nog kan klimmen in het algemeen klassement. Voorlopig staat de Groninger 45e op 7 minuten en 50 seconden van gele trui drager Pérez.
Brin GIC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →