Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

06-06-08 Werk aan spoor Zuidhorn en Grijpskerk

6 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
In opdracht van ProRail vernieuwt aannemer VolkerRail het spoor tussen station Zuidhorn en station Grijpskerk. De werkzaamheden zijn inmiddels gestart en duren tot en met woensdag 11 juni. In het weekend van

In opdracht van ProRail vernieuwt aannemer VolkerRail het spoor tussen station Zuidhorn en station Grijpskerk. De werkzaamheden zijn inmiddels gestart en duren tot en met woensdag 11 juni. In het weekend van zaterdag 7 en zondag 8 juni voert aannemer Haverkort Voormolen herstelwerkzaamheden uit aan het spoordek tussen station Zuidhorn en het spoorviaduct Fanerweg. Het werk is van invloed op de treindienstregeling van Arriva.

Spoorvernieuwing in de gemeente Zuidhorn


Aannemer VolkerRail vernieuwt de dwarsliggers (= bielzen), de spoorstaven (= rails) en het ballastgrind. Een vernieuwde spoorbaan op betonnen dwarsliggers is onderhoudsarmer, stiller voor de omgeving en comfortabeler voor treinreizigers. Bij de spoorvernieuwing maakt de aannemer gebruik van diverse grote machines en lange werktreinen. ProRail heeft omwonenden van het spoor inmiddels schriftelijk geïnformeerd over de werkzaamheden en de eventuele hinder die zijn daarvan kunnen ondervinden.


Gevolgen voor het treinverkeer


Om de aannemers veilig te kunnen laten werken, rijden er op zaterdag 7 en zondag 8 juni geen treinen tussen Groningen en Buitenpost. Reizigers worden met Arriva-bussen vervoerd en kunnen voor exacte informatie over de gevolgen voor hun reis www.arriva.nl raadplegen, bellen met 0900-9292 (€ 0,70 per minuut) of folders bij de Arrivastores in Groningen of Leeuwarden ophalen. Ook NOS Teletekst pagina 754 geeft actuele informatie.

bron Prorail

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →
Woonplannen

Bewonersavonden derde fase woonplannen van start

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In totaal komen er nog zes nieuwe woonplannen voor 24 dorpen
Lees verder →
Kabelgoottegels

Gemeente Westerkwartier start pilot met kabelgoottegels voor laden elektrische auto’s

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Met kabelgoottegels kan een laadkabel veilig in de stoep worden weggewerkt.
Lees verder →