Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

05-06-08 Ex-topman thuiszorg gearresteerd

5 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
meppel/zuidhorn - Ex-topman Bart V. van thuiszorg Icare uit Meppel is gearresteerd wegens miljoenenfraude en heeft twee weken in de cel gezeten. Justitie heeft voor 1,3 miljoen euro beslag laten leggen op

meppel/zuidhorn -
Ex-topman Bart V. van thuiszorg Icare uit Meppel is gearresteerd wegens miljoenenfraude en heeft twee weken in de cel gezeten. Justitie heeft voor 1,3 miljoen euro beslag laten leggen op zijn woning in Zuidhorn.

Justitie heeft half maart met meer dan honderd man een inval gedaan bij onder meer Icare en heeft meerdere personen aangehouden. Bart V. heeft twee weken in Drachten in de cel gezeten. Dat bevestigt justitie in een schriftelijke verklaring aan actualiteitenprogramma Nova.

Bart V. was van 1998 tot 2005 bestuursvoorzitter van Icare en daarvoor directeur van de voorgangers Thuiszorg Drenthe en Groene Kruis. In 2006 kwam hij in opspraak toen bleek dat hij bij zijn vertrek bij Icare een gouden handdruk van bijna een miljoen euro meekreeg.

Justitie verdenkt hem nu van het sjoemelen met onroerend goed van de thuiszorg en malversaties bij de verkoop van Thuiszorg Perfect uit Steenwijk. Volgens een geheim rapport van Achmea verkocht Bart V. dit bedrijf in het jaar 2000 voor het symbolische bedrag van één gulden aan een vrouwelijke kennis, waarbij hij beloofde dat Perfect veel werk van Icare zou krijgen. Drie jaar later werd Perfect voor 7 miljoen euro aan uitzendbedrijf Randstad verkocht. De opbrengst kwam terecht op de privé-BV van de kennis van V. Die vrouw heeft ook twee weken in de cel gezeten.

Het Achmea-rapport signaleert verder dat de echtgenotes van Bart V. en een ander directielid van Icare op de loonlijst stonden van Perfect, zonder dat ze daar werkzaamheden verrichtten.
Bestuurder William Moorlag van vakbond Abvakabo FNV spreekt schande van de gang van zaken. De bond eist een beter toezicht op de thuiszorg.
Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Bestelwagens

Waarom een goede bestelautoverzekering onmisbaar is voor ondernemers in Zuidhorn

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemen in Zuidhorn vraagt om betrouwbare mobiliteit
Lees verder →
Albert heijn Mollematocht 2026

Supermarkt in Zuidhorn ontruimd

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
na melding van vreemde geur
Lees verder →
Parasol tuin

Zo richt je een tuin in die ook in het noorden écht lekker zit

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn of het Westerkwartier woont, heeft vaak iets wat veel Randstedelingen missen: ruimte.
Lees verder →