Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

04-03-08 Rechter wil geen drukte om 15 centimeter

4 maart 2008    Zuidhorn-nieuws
groningen/aduard - Woonschipbewoner Henk van der Zanden hoeft zijn woonark De Marnic die is afgemeerd aan het Aduarderdiep, niet in te korten. In een rechtsgeding tegen de gemeente Zuidhorn bij de rechtbank

groningen/aduard - Woonschipbewoner Henk van der Zanden hoeft zijn woonark De Marnic die is afgemeerd aan het Aduarderdiep, niet in te korten. In een rechtsgeding tegen de gemeente Zuidhorn bij de rechtbank in Groningen trok Van der Zanden aan het langste eind.

De gemeente Zuidhorn verleende vorig jaar aanvankelijk vergunning aan Van der Zanden. Zijn buurvrouw Joy Dekker met wie hij al vele maanden in de clinch ligt, vocht deze vergunning aan. De commissie beroep en bezwaar stelde Dekker in het gelijk. Volgens de bezwaarschriftencommissie is de ark vijftien centimeter hoger volgens de woonschepenverordening dan toegestaan. Reden voor de gemeente om de vergunning in te trekken.
Op zijn beurt stapte Van der Zanden naar de rechter om dit besluit aan te vechten. Die stelde hem in het gelijk zodat hij nu alsnog vergunning krijgt. Wethouder Jan Oomkes is ingenomen met de uitspraak van de rechter. "Voor de verhoudingen op de buurt is het goed dat er nu duidelijkheid is", reageert hij.
Om even adempauze te nemen, verkaste Joy Dekker eind vorig jaar met haar woonschip Jacoba naar buiten de gemeente. Inmiddels is ze terug binnen de gemeentegrenzen. Oomkes verwacht dat Dekker binnenkort met haar woonschip weer haar plek inneemt in de haven in het Aduarderdiep.

Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schilder waar je blij van wordt

Kom naar het Cultureel Centrum Zuidhorn en win een kunstwerk

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 6 september vieren we de opening van het nieuwe culturele seizoen in het Cultureel Centrum Zuidhorn met een bruisende middag vol activiteiten.
Lees verder →
Samen aan tafel-2025

Najaarsprogramma Samen aan tafel bekend

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezellig samen aan tafel om eenzaamheid te verbreken.
Lees verder →
Old stars talero

Seizoen gestart voor jeugd en senioren tafeltennisvereniging Talero

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Ook de Old Stars zijn weer begonnen
Lees verder →
Landbouw

Netwerkbijeenkomst: Een natuurinclusieve Omgevingsvisie voor Groningen?

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws
waar wil de provincie bedrijven ontwikkelen? Welke ruimte is er voor landbouw en natuur?
Lees verder →
Landbouwmachine

Zomerfeestmarkt bij Het Hooge Heem: samen genieten in Grootegast

01 september 2025    Regio-nieuws
Bezoekers genoten van kraampjes met poffertjes, traditionele poffert, seizoensdecoraties en allerhande snuisterijen.
Lees verder →
Astrid ken

Astrid Young (Zus van) & Ken Stringfellow (REM) treden op in Zuidhorn

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Een mix van stevige muziek en luistersongs met prachtige gitaarpartijen
Lees verder →