Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

03-07-08 Uitbreiding hotelbedrijf Aduard onzeker’

3 juli 2008    Zuidhorn-nieuws
aduard - Eigenaar Andries Kingma van Hotel Restaurant Aduard gevestigd aan de Friesestraatweg (N355) tussen Groningen en Zuidhorn is niet gerust op plannen van provincie en gemeente om de wegen rond zijn

aduard -
Eigenaar Andries Kingma van Hotel Restaurant Aduard gevestigd aan de Friesestraatweg (N355) tussen Groningen en Zuidhorn is niet gerust op plannen van provincie en gemeente om de wegen rond zijn bedrijf aan te pakken. Hij vreest dat de ontsluiting van zijn bedrijf in gevaar komt.

De hotelbaas heeft vergevorderde plannen om te komen tot uitbreiding van zijn horecabedrijf. Er ligt een bouwaanvraag bij de gemeente Zuidhorn om het bedrijf uit te breiden met 36 kamers en extra zaalruimte te bouwen. Maar als de ontsluiting wordt aangetast, komt de haalbaarheid van deze bouwplannen volgens de uitbater in gevaar.

Zo'n beetje alle toegangswegen naar zijn hotel staan op dit moment ter discussie. Zo wil de provincie de Friesestraatweg op termijn aanpakken. Hoe dat uitpakt voor Hotel Restaurant Aduard is nog onduidelijk. Ook de ontsluiting vanuit Den Horn gaat veranderen. Nu komt de weg vanuit Den Horn vlakbij het hotelbedrijf uit op de Friesestraatweg. Daardoor is het hotel gemakkelijk bereikbaar.
Volgens Kingma wordt deze weg verlegd. Er is een optie waarbij het nieuwe tracé uitkomt op de N355 ter hoogte van de verkeerslichteninstallatie bij Aduard. "Dat plan is voor ons acceptabel. Automobilisten moeten in dat geval 500 meter omrijden om bij ons bedrijf terecht te komen, maar dat kan nog wel." Een andere optie is dat het nieuwe tracé ergens tussen Nieuwklap en Aduard aftakt op de N355. In dat geval moeten hotelbezoekers 3 à 4 kilometer omrijden om de bestemming te bereiken. Die variant noemt eigenaar Kingma 'onacceptabel'.

Last but not least zijn er de plannen om te komen tot een andere ontsluiting van het dorp Aduard na de aanleg van een nieuwe brug over het Van Starkenborghkanaal. De vurig gewenste rondweg om het dorp komt eindelijk in beeld. Ook de vraag waar de toekomstige rondweg uitkomt op de Friesestraatweg is voor Hotel Restaurant Aduard van levensbelang. Vooral omdat de provincie Aduard in beginsel slechts één aansluiting gunt op de N355.

Als de situatie ontstaat dat Aduarders kilometers moeten omrijden tot bijvoorbeeld Nieuwklap om dan via de Friesestraatweg weer terug te moeten rijden naar het hotel, is dat voor eigenaar Kingma een probleem. Het voortbestaan van zijn bedrijf op de huidige schaal komt naar zijn zeggen niet in gevaar. "Maar als onze bereikbaarheid veel minder wordt, kunnen we onze uitbreidingsplannen vergeten."

Het hotelbedrijf telt nu nog 24 kamers die volgens Kingma continu bezet zijn. Er werken 23 mensen (14 fulttime arbeidsplaatsen). Al dertig jaar is Hotel Restaurant Aduard in handen van Andries en Minke Kingma.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hoekstrapand  mokkenburg

Subsidie voor groene, toekomstbestendige bedrijventerreinen

04 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 1 september 2026 kunnen ondernemers, ondernemersverenigingen en gemeenten subsidie aanvragen voor het klimaatbestendiger maken en vergroenen van bestaande bedrijventerreinen in de provincie Groningen.
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke vertrekt naar Canada

04 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Toch nog een WK Wielrennen, in Montréal
Lees verder →
Jenze kingma

Nieuwe generatie aan het roer bij Hotel Restaurant Aduard

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
100 jaar ondernemerschap in Aduard
Lees verder →
Music for2

Benefietconcert in Grijpskerk brengt muziek, verbinding en hulp voor Oekraïne samen

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 26 september in de NGK in Grijpskerk
Lees verder →
Kruidenrijk grasland steenbergen

Opnieuw ondersteuning agrariërs bij verduurzaming

02 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente Westerkwartier blijft agrariërs ondersteunen bij het verduurzamen van hun bedrijf.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, regentonsubsidie & inspreken raadsoverleg

01 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 september
Lees verder →