Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

02-11-07 Nieuw boek van Marlies Bosch

2 november 2007    Zuidhorn-nieuws
18 VROUWEN UIT NOORDEN IN NIEUW BOEK‘de stem van hun lichaam’ van Marlies Bosch Haren, 31 oktober 2007 In het Behouden Huys in Haren vond de noordelijke presentatie plaats van het nieuwe boek van

18 VROUWEN UIT NOORDEN IN NIEUW BOEK
‘de stem van hun lichaam’ van Marlies Bosch

Haren, 31 oktober 2007
In het Behouden Huys in Haren vond de noordelijke presentatie plaats van het nieuwe boek van Marlies Bosch (Briltil): ‘de stem van hun lichaam’, met daarin 40 openhartige gesprekken over borstkanker. Omdat Bosch in Brilril woont, kreeg ze na het verschijnen van haar fotoboek ‘het leven van mijn borsten’ juist in het noorden veel publiciteit. Daarom meldden zich veel vrouwen uit deze regio op de oproepvoor een interview voor haar nieuwe boek.

In het Behouden Huys, waar veel van de geïnterviewden ondersteuning vonden tijdens of na hun behandelingen, werd het boek gepresenteerd aan de nieuwe directeur, Mieke Oosterwijk, nadat de schrijfster een korte uiteenzetting had gegeven over het ontstaan en het doel van het boek. Van de vele mensen die geïnteresseerd waren om mee te werken, maakte Bosch een selectie. Zij koos ervoor om de integrale interviews, gerangschikt naar bepaalde thema’s, te gebruiken, omdat zo de ‘stem’ van de mensen tot haar recht te laten komen. Sommigen leggen de nadruk op het alleen-zijn tijdens het borstkanker proces, anderen vertellen over de relatie met een bedrijfsarts, waardoor ze niet serieus genomen werden. Vrouwen die nog heel jong zijn als ze horen borstkanker te hebben komen aan het woord, alsmede mannen, een tamelijk onbekende groep onder borstkanker patiënten.

Bosch interviewde tijdens deze boekpresentatie drie vrouwen, die in het boek aanwezig zijn met hun verhaal: Jeanette Ottens uit Godlinze, die vertelde veel baat te hebben bij de ondersteuning vanuit het Behouden Huys, Aukje Heida uit Groningen, die benadrukte hoe belangrijk ze het vond aan het boek te werken: ‘dan is mijn kanker toch ook zinvol voor anderen’, en Wendy Bron uit Veendam, die net 21 was toen ze hoorde borstkanker te hebben. Zij wilde meewerken omdat ze de opvatting dat ‘alleen oudere vrouwen’ borstkanker krijgen wilde doorbreken.

Na de pauze werd een van de psychologen van het Behouden Huys, Nandi Praat, geïnterviewd over haar manier van werken, die er heel specifiek op gericht is om kankerpatiënten de regie over het eigen leven terug te laten nemen, ook als iemand hoort dat de ziekte tot een levenseinde kan gaan leiden. Greta Antuma, de nieuwe voorzitter van Borstkanker Vereniging regio Groningen, liet in haar korte uiteenzetting weten dat de vereniging nauw betrokken is bij het verbeteren van de zorg van borstkanker patiënten, in een project dat door Menzis is opgezet en in samenwerking met ziekenhuizen in het noorden wordt uitgewerkt. Zij prees het boek ‘de stem van hun lichaam’ als: vrolijk (in uitvoering), ontroerend en een voorbeeld van hoe krachtig mensen met hun kanker om kunnen gaan.

Tot slot gaf Mieke Oosterwijk een korte uitleg over de opzet en werkwijze van het Behouden Huys, een psycho-oncologisch centrum voor alle mensen met kanker in Groningen, Friesland en Drenthe, hun naasten en hun kinderen.

de stem van hun lichaam
openhartige gesprekken over borstkanker
Uitgeverij Hanzedruk Bolsward BV
ISBN 978-90-77863-08-4
Te verkrijgen bij BLZ Zuidhorn en via de erkende boekhandel.
Informatie: mar.bosch@yahoo.com

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Harry-stomphorst

Oud-wethouder Harry Stomphorst van Westerkwartier overleden

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Stomphorst was sinds 2002 actief in de lokale politiek.
Lees verder →
Politieauto

Auto belandt in sloot bij Briltil

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
eenzijdig ongeluk
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Bestelwagens

Waarom een goede bestelautoverzekering onmisbaar is voor ondernemers in Zuidhorn

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemen in Zuidhorn vraagt om betrouwbare mobiliteit
Lees verder →