Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

02-02-08 Winnende foto brengt discussie teweeg

2 februari 2008    Zuidhorn-nieuws
Afgelopen zaterdag 2 februari was de prijsuitreiking van de kerstfotowedstrijd van Welkom in Zuidhorn.nl ism Rudie Wiersma fotografie te Zuidhorn. Het doel van de wedstrijd is om mensen te stimuleren om leuke foto’s

Afgelopen zaterdag 2 februari was de prijsuitreiking van de kerstfotowedstrijd van Welkom in Zuidhorn.nl ism Rudie Wiersma fotografie te Zuidhorn.
Het doel van de wedstrijd is om mensen te stimuleren om leuke foto’s te maken en om hierover te discussieren.
Veel van de inzenders waren aanwezig om "de kleine curus fotograferen" die hiermee gepaard gaat te volgen.

"Mooi van lelijkheid"
Na alle vakkundige tips die waren gegeven over hoe een mooie foto eruit ziet: diagonalen maken een foto spannend, het onderwerp nooit in het midden, minder is mooier, kies 1 onderwerp enz. bleek de winnende foto toch wat weerstand op te roepen.
Uit de 45 inzendingen werd de foto van een hondje met gewei en een sleetje verkozen tot winnaar.
De foto’s worden beoordeeld volgens het principe: “een foto moet binnenkomen en blijven hangen” De foto moet voldoen aan twee criteria: Een willekeurige voorbijganger moet vanuit het niets de aandacht op een foto richten met een gevoel van “oh”. Daarnaast moet deze voorbijganger zeker een minuut naar een foto kunnen kijken zonder verveeld te raken.

Geen winnaar wel een ansichtkaart
De foto voldoet aan alle gestelde eisen van de wedstrijd. Maar een aantal van de aanwezigen vond de foto niet echt een winnaar. Leuk om als kaartje te versturen maar zeker niet om groot aan de muur te hangen.

Over de uitslag kan niet gediscussieerd worden wel over de foto’s !
Duidelijk werd dat de beoordeling van de vakjury niet klakkeloos wordt geaccepteerd. De opmerking om een volgende keer ook een publieksprijs uit te reiken zal ter harte worden genomen.
Al met al bleek de opzet van de wedstrijd geslaagd te zijn: er werd volop gediscussieerd over fotograferen en de inzendingen. Leuk en informatief.

De prijzen zijn beschikbaar gesteld door Rudie Wiersma Fotografie te Zuidhorn
De eerste prijs is een Fuji Fotoalbum twv € 45. De tweede prijs en derde prijs: tegoedbonnen twv € 25 en € 15 te besteden bij Rudie Wiersma.

» bekijk nog even de foto's


Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →
Woonplannen

Bewonersavonden derde fase woonplannen van start

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In totaal komen er nog zes nieuwe woonplannen voor 24 dorpen
Lees verder →
Kabelgoottegels

Gemeente Westerkwartier start pilot met kabelgoottegels voor laden elektrische auto’s

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Met kabelgoottegels kan een laadkabel veilig in de stoep worden weggewerkt.
Lees verder →