Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

01-07-08 Onrust over hoogbouw artsen Zuidhorn

1 juli 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - De praktijk van huisartsen, tandartsen en fysiotherapie aan de Poortkampen in Zuidhorn wil uitbreiden. Er is een plan ingediend bij de gemeente om het bestaande pand met twee bouwlagen te

zuidhorn -
De praktijk van huisartsen, tandartsen en fysiotherapie aan de Poortkampen in Zuidhorn wil uitbreiden. Er is een plan ingediend bij de gemeente om het bestaande pand met twee bouwlagen te verhogen. Onderdeel van het verbouwingsplan is de totstandkoming van een achttal woonappartementen op de bovenste etage. De gebruikers van de artsenpraktijk hopen de verbouwplannen gedeeltelijk uit de opbrengst van de appartementenbouw te financieren.
Op vragen van Iemy Bergsma-Bijstra (PvdA) maandagavond tijdens de raadsvergadering bevestigde wethouder Sietze de Vries dat de plannen van de artsen hebben geleid tot onrust bij omwonenden. Bewoners van met name Hanckemalaan en Poortkampen vrezen verstoring van hun uitzicht.

In beginsel willen B en W medewerking verlenen aan de uitbreiding, aldus De Vries. Het college buigt zich volgende week over het eventueel verstrekken van een bouwvergunning. Omdat de uitbreiding in strijd is met het bestemmingsplan moet er een artikel-19 procedure worden gevoerd. Bezwaarden hebben dan zes weken tijd om zienswijzen in te dienen. Volgens wethouder De Vries is al overeenstemming bereikt over de aanleg van nieuwe parkeerplaatsen. Gemeente en Gomaruscollege moeten hiervoor grond afstaan. Beide partijen zijn hiertoe bereid gebleken, aldus De Vries.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →
Woonplannen

Bewonersavonden derde fase woonplannen van start

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In totaal komen er nog zes nieuwe woonplannen voor 24 dorpen
Lees verder →
Kabelgoottegels

Gemeente Westerkwartier start pilot met kabelgoottegels voor laden elektrische auto’s

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Met kabelgoottegels kan een laadkabel veilig in de stoep worden weggewerkt.
Lees verder →