Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mountainbikeroute Zuidhorn volgende fase in

7 februari 2017    Zuidhorn-nieuws - Sport
Stichting gaat aanleg en onderhoud realiseren
Mtb-route

In de wijde omtrek van Zuidhorn is er op dit moment weinig te beleven voor mountainbikers (MTB-ers). Dat kan anders, dacht ras-Zuidhorner Jan Wildeboer, die regelmatig in het Johan Smitpark komt. André Hatzman, gemeenteraadslid namens de PvdA, was direct enthousiast. Samen hebben zij het initiatief opgepakt en bedrijf Tracks & Trails gevraagd een route uit te werken.

Voortgang
In september 2015 is er een informatieavond geweest in Zaal Balk. Hier is gesproken over mogelijkheden, doelgroepen en eventuele knelpunten. In 2016 is er meermaals met vertegenwoordigers van de gemeente en Tracks & Trails gesproken en het park goed bekeken. Op basis hiervan is een concept-route vastgesteld. Deze is in juli 2016 in een motie voorgelegd aan de gemeenteraad van Zuidhorn en unaniem aangenomen. Hierna konden de details in het plan uitgewerkt worden. Er ligt nu een haalbaar plan met een speelse en uitdagende route. De volgende zet is om samen met de gemeente de financiering rond te krijgen.

Stichting MTB-ZUIDHORN
Een stichting zal de aanleg van de route realiseren en het toekomstige beheer en onderhoud regelen. Jan Wildeboer is voorzitter van de stichting. Het bestuur bestaat verder uit Bert Baalman (bestuurslid), Robert Dusseljee (bestuurslid), Eric Hamming (penningmeester) en Steven Verbeek (secretaris). 

Vrijwilligers!
De stichting heeft mensen nodig die mee willen helpen om de route aan te leggen en in goede staat te houden. Steven Verbeek; "We hopen dat met name toekomstige gebruikers zich hiervoor melden. Ook al kun je maar een paar uurtjes, we horen het graag. Mensen die het om andere redenen leuk vinden om mee te helpen, zijn natuurlijk ook van harte welkom!"

Contact
» Emailadres
» Facebook-pagina
Wellicht ken je een van de bestuursleden, dan kun je die natuurlijk benaderen.

» Meer over het plan

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →