Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente zet in op verduurzamen van ‘huiskamers’ dorpen

12 april 2017    Zuidhorn-nieuws
voorstel in raadsvergadering van 18 april

Het college van de gemeente Zuidhorn stelt voor een bedrag van € 300.000 in te zetten voor het verduurzamen van de dorpshuizen en multifunctionele centra (mfc’s) in de gemeente.

Verantwoordelijk wethouder Fred Stol: “De dorpshuizen en mfc’s zijn de ‘huiskamers’ van onze dorpen. Ze zijn van groot belang voor de leefbaarheid en verbinding in onze gemeente. Daarom willen we ze graag in stand houden, verduurzamen en daarmee toekomstbestendig maken.

Duurzaam
De gemeente wil verduurzamen in brede zin: het energieverbruik verminderen, het gebruik van duurzaam opgewekte energie vergroten, maar ook  de onderlinge verbondenheid tussen haar inwoners versterken.

Aanpak
Dorpshuizen en mfc’s die dat willen, biedt de gemeente  ondersteuning bij het verduurzamen. De gemeente bepaalt niet welke maatregelen de dorpshuizen en mfc’s moeten treffen, maar ondersteunt de dorpshuizen en mfc’s bij het maken van hun eigen plannen. De gemeente ondersteunt bij het leggen van de benodigde contacten (met kennis en ervaring) om te bedenken wat een dorpshuis of mfc het beste zou kunnen doen; welke maatregelen het kan treffen, wie daarbij kan helpen en waar het dorpshuis of mfc het benodigde budget kan verwerven.

De gemeente wil de Vereniging Groninger Dorpen graag betrekken bij deze aanpak.

Budget
Zelfwerkzaamheid staat in de aanpak centraal. Daarom wil de gemeente aan de deelnemende dorpshuizen en mfc’s budget beschikbaar stellen voor een vergoeding voor het maken van de plannen en het uitzoeken welke maatregelen het beste passen. Daarnaast stelt de gemeente aan elk deelnemend dorpshuis of mfc budget beschikbaar (als startkapitaal) voor de uitvoering van duurzame maatregelen.

Raad
De raad behandelt het genoemde voorstel in zijn vergadering van 18 april aanstaande.

Vervolg
Wanneer de raad akkoord is, gaat de gemeente aan de slag met de genoemde aanpak. Te beginnen met een  informatiebijeenkomst voor de besturen van de dorpshuizen en mfc’s. Deze bijeenkomst markeert de start van de aanpak, die een doorlooptijd heeft van ongeveer een jaar.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Albert heijn Mollematocht 2026

Supermarkt in Zuidhorn ontruimd

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
na melding van vreemde geur
Lees verder →
Parasol tuin

Zo richt je een tuin in die ook in het noorden écht lekker zit

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn of het Westerkwartier woont, heeft vaak iets wat veel Randstedelingen missen: ruimte.
Lees verder →
Mollematocht 2026 (22)

Mollematocht; Tot volgend jaar? “daarover is nog geen besluit gevallen”

19 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
“Fanclub” Bauke stond weer klaar in Zuidhorn
Lees verder →