Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn investeert in werk voor nieuwkomers

18 oktober 2017    Zuidhorn-nieuws
Nederveen: nieuwkomers naar werk leiden waarmee ze financieel onafhankelijk worden
Bert nederveen

De laatste drie jaar zijn ruim 60 volwassen nieuwkomers in de gemeente komen wonen, die zelfstandige huisvesting hebben gekregen. Deze nieuwkomers zijn voor hun inkomen grotendeels afhankelijk van de gemeente. De inzet van de gemeente is er op gericht deze nieuwkomers naar werk te leiden waarmee ze financieel onafhankelijk worden. Hiervoor is het project Werk Integreert opgezet.

Graag aan de slag
De nieuwkomers geven bij de gemeente aan dat ze naast inburgering en taalles nog voldoende mogelijkheden zien andere activiteiten te ontplooien. De huidige trajecten voor nieuwkomers zijn vooral gebaseerd op het behalen van de inburgering. In deze periode van economische groei vraagt de arbeidsmarkt om werknemers in diverse branches en op verschillende niveaus. Naast inburgering wil de gemeente meer inzetten op activiteiten die naar werk leiden. Mogelijke activiteiten zijn het maken van een portfolio met opleidingen en werkervaring, deelnemen aan competentietesten, doen van werkstages en het bezoeken van bedrijven.

Eenmalig budget
In 2017 hebben alle gemeenten een eenmalig budget ontvangen voor het effect van de verhoogde asielinstroom en de daarmee gepaard gaande participatie en integratie. Voor Zuidhorn gaat het in totaal om een bedrag van € 100.000. Om de kansen op werk voor de groep nieuwkomers te vergroten, werkt de gemeente nauw samen met Vluchtelingenwerk Noord Nederland (VWNN) en Stichting Welzijn gemeente Zuidhorn (SWgZ).

Twee fasen
Het project Werk Integreert bestaat uit twee fasen. In fase 1 maakt de gemeente samen met SWgZ en VWNN een analyse, die bestaat uit een dossieronderzoek en afstemming met de consulent. Op basis van deze informatie vindt op individueel niveau een KNT-check (kennis, niveau en talent) plaats. Met deze uitkomsten zetten de samenwerkende organisaties samen met de nieuwkomer het verdere traject uit. De inzet van fase 2 is in januari 2018 te starten met een arbeidstraject voor 35 nieuwkomers.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →